Gemeente Almelo

Home 

link naar deze pagina

Politieke avond 1 - 27 mei 2025

Locatie: Raadzaal
Aanvang: 19:30
Eindtijd: 23:00
Voorzitter: Herman Zwerink
Toelichting: Extra politieke avond.

Plaatsvervangend griffier: Dörte Jürgensen
Algemene documenten:

1
Raadzaken: Stad in balans en aantrekkelijke stad 19:30-21:15
Portefeuillehouder: Richard Korteland

++Aanleiding++
In gesprek met de raad over de toekomst van onze stad. Wat zijn de uitdagingen voor de komende 10 tot 15 jaar?


++Inhoud++
Op basis van onderzoeken is in beeld gebracht hoe Almelo zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld en welke langjarige opgaven van belang zijn voor de toekomst van Almelo.

Het doel van deze bijeenkomst is om inzicht te krijgen in de langetermijnuitdagingen waar Almelo voor staat om een aantrekkelijke en evenwichtige stad te worden.

Deze bijeenkomst is bedoeld voor raadsleden en raadsvolgers.


++Toehoren?++
Geïnteresseerden zijn welkom als toehoorder.


++Planning vervolg++
De inzichten kunnen de raadsleden betrekken bij de behandeling van de Perspectiefnota 2026-2029.
2
Beeldvormend beraad: Contourennotitie Omgevingsvisie Almelo 2050 – welke richtlijnen zijn van belang voor de toekomst van Almelo in het jaar 2050? Zal de stad groeien? En zo ja, hoe? 21:15-23:00 uur
Portefeuillehouder**:** Jan Martin van Rees

In deze notitie legt de raad de kaders vast voor het actualiseren van de omgevingsvisie Almelo.


Dit is een vervolg op:
\- de politieke avond van 11 februari 2025 met als onderwerp het proces van de contourennotitie omgevingsvisie Almelo en de rol van de raad
\- het stadsgesprek in de bieb van 18 maart 2025 met als onderwerp: Almelo nu en in de toekomst, de aspecten/indicatoren van brede welvaart die voor Almelo relevant zijn.
\- De bijeenkomst van 9 april 2025, waarbij de raad is meegenomen in de inhoudelijke thema’s van de contourennotitie.
Op deze avond wordt verder ingegaan op de ruimtelijke perspectieven en afwegingen.

++Aanschuiven?++
U kunt meepraten. Meldt u zich hiervoor aan vóór dinsdag 27 mei via [raadsgriffie@almelo.nl](mailto:raadsgriffie@almelo.nl).

++Vervolg:++
Later dit jaar volgt een raadsvoorstel contourennotitie omgevingsvisie Almelo
Dit raadsvoorstel zal worden behandeld in een beeldvormend beraad, oordeelsvormend beraad en daarna in een raadsvergadering.